hero-marking

ZNAČENÍ ZVĚŘE PO ZÁSAHU

Rána na zadní běh
Kus po zásahu opět prudce podklesne na zasažený zadní běh. Značení je výraznější oproti ráně na přední běh. Někdy dokonce může být tak silné, že kus dopadne koncem trupu až k zemi.
Vzhledem k větší síle kosti může dojít pouze k jejímu naštípnutí a značení potom není tak výrazné. Při následném štvaní se stává, že kost povolí a prorazí svalovinu, popřípadě stehenní tepnu.
Zvěř má snahu unikat oproti poraněnému přednímu běhu z kopce, opět s ohledem na to, aby přenášela co největší tlak na přední - zdravé běhy.

Nástřel: Nacházíme kostní tříšť, která bývá mnohdy delší a má větší sílu, než tříšť z předního běhu. Kus zanechává silné zápory, stříž bývá kratší, či středně dlouhá, podle umístění zásahu.
V případě jelení zvěře bývá na nástřelu často světlý chlup, který se u této zvěře vyskytuje na vnitřní straně stehna. Barva je spíše světlá a je ji poměrně dost, zvlášť při porušení tepny.

Dosled: S ohledem na větší množství barvy ve stopě, je oproti přednímu běhu dosled zvěře o něco jednodušší. Silnější kost také způsobí větší plochu poškození a poranění. Téměř vždy končí dosled štvaním a stavěním. Proto jsou nároky na kvalitu psa velmi podobné, jako u rány na přední běh.